خلق مشتریان وفادار!

موضوع چیه!

میخوام بهتون بگم چطور میشه با حفظ مشتری با کمترین هزینه هم روی فروش متداوم حساب کرد، هم با جلب رضایتش، اون رو وفادار به برند یا کسب و کارمون کنیم. چرا که این افراد بهترین راه تبلیغ یا بازاریابی برای کسب و کارمون هستن و اینطوری با یه استراتژی درست، میشه به درآمد بیشتر هم رسید.

چرا رضایت مشتری مهمه!؟

رضایت مشتری باعث وفاداری و حفظ اون در بلند مدت میشه و چه سرمایه ای از این با ارزش تر، فکر کنید در این بازار رقابتی وجه تمایز شما همین تلاشتون برای بدست آوردن دل مشتری باشه! فقط کافیه همین افراد هرجایی هستن تجربه خوبی که از برند شما داشتن رو با دیگران به اشتراک بذارن!

رضایت مشتری کافیه؟

اگه نگاهتون اینه رضایت مشتری به تنهایی باعث حفظ و راحت تر بگم خرید مجدد اون میشه، باید بگم اصلا اینطور نیست! چون این تازه اول راهه و این ارتباط شما با مشتریه که شما رو بهش نزدیک میکنه و اعتماد شکل میگیره و این حس خوب مشتری از برندتون باعث حفظ اون و خرید مجددش میشه!

خوب باید چکار کرد؟

میخوام از ایده هایی بهتون بگم که برای کسب کارهای خونگی یا کوچیک مناسبه و از روش هایی صحبت کنم که مناسب کسب کارهای بزرگتر هستش، البته در نهایت بهتون پیشنهاد میکنم برای موفقیت در کسب و کارتون تمام این مواردی که اشاره میکنم رو بهش توجه کنید.

ایده هایی برای کسب کارهای کوچیک

طرح های پیشنهادی و تخفیف های خاصی برای مشتریان قدیمی در نظر بگیرید.

با استفاده از ابزارهای شبکه های اجتماعی و راه ارتباطی مثل پیامرسان ها، پیگیر رضایت مشتری بعد از خریدش باشین.

میشه با یه بسته بندی ساده اما شیک و خلاقانه مشتری رو سورپرایز کنید. مطمئن باشین این لحظه یادآور حس خوبی از برند و کسب و کارتون هست.

روزهای خوب مشتری یادش باشین، مثلا با تبریک روز تولدش یادآوری کنید هدفتون فقط فروش نیست.

روش هایی برای کسب کارهای بزرگ

بعد از فروش با استفاده از فرم نظرسنجی از رضایت مشتری و دیدگاهش در مورد خریدی که داشته با خبر بشین، این کارو میتونید از طریق ارسال پیامک ، ایمیل و یا فرم نظرسنجی پیش بینی شده در وب سایت انجام بدین.

از تمام ابزارهای پشتیبانی مشتریان مثل گفتگوی آنلاین، سیستم تیکتینگ و امکانات پیامرسان ها استفاده کنید تا خیال مشتری راحت باشه همیشه در دسترس و کنارش هستین و فروش تنها هدف شما نیست.

با ایجاد باشگاه مشتریان امکانی رو فراهم کنید تا مشتری حس کنه عضوی از خانواده برند شماست و برای اعضای خانواده همیشه شرایط خاصی در نظر بگیرید. مثلا با امتیاز دادن برای هر خرید مشتری، یادآوری کنید فروش تنها هدفتون نیست.

از تمام ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ایجاد ارتباط و تعامل با مشتری استفاده کنید هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارن، مثلا آپارات میتونه بهترین پیشنهاد برای به اشتراک گذاری محتوای ویدیویی شما باشه.

لُب کلام

فرقی نمیکنه در چه سطحی فعالیت میکنید، باید برای مشتری وقت بذارید تا مشتریان وفادار خلق کنید و تمام مواری که اشاره کردم میتونه تو این مسیر بهتون کمک کنه.شما هم اگر تجربه یا پیشنهادی در ارتباط با موضوع جلب رضایت و خلق مشتریان وفادار دارین، خوشحال میشم برام نظرتون رو بنویسید و با دیگران به اشتراک بذارین.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا